UNESCO Chair

for Clean and Renewable Energies

Islamic Republic of Iran

کرسی یونسکو برای

انرژیهای پاک و جایگزین

جمهوری اسلامی ایران

سازمان آموزشی ،

علمی و فرهنگی

سازمان ملل متحد

(یونسکو)

شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 06:28

تامین منابع مالی آب و هوایی برای بازار کشورهای نوظهور

نوشته شده توسط 
این مطلب را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مافالدا دوارته، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری آب و هوایی با اعلام استقبال این صندوق از طرح‌های مالی نوآورانه و سبز برای جذب سزمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه، مراکش را به عنوان یک نمونه درخشان معرفی کرد.

متنی که در زیر می‌خوانید ترجمه بخشی از مقاله مافالدا دوارته درباره توافق‌نامه پاریس و تامین‌ مالی تغییرات آب و هوایی است:

بیست و یک سال طول کشید تا اجماع جهانی در مورد توافقنامه آب و هوایی پاریس ایجاد و نهایتاً امضا شود. سران کشورهای امضا کننده این توافق به زودی مجدداً در مراکش با هم دیدار خواهند کرد تا درباره‌ی نگرانی‌هایی که حول این توافق است گفتگو کنند. بسیاری از این گفتگوها درباره‌ی مسائل مالی مرتبط با موضوع است.

بیش از 15 سال قبل، من فعالیت حرفه‌ای خود را با تمرکز بر اقتصاد توسعه آغاز کردم. برای سالیان، مسائل مرتبط با تامین مالی در حوزه‌ تغییرات آب و هوایی از اهمیت چندانی برای من برخوردار نبود. با این حال که حرفه اصلی من اقتصاد توسعه است، اما این روزها سرگرمی اصلی زندگی و شغلی و من پیرامون مسائل مالی و تامین مالی می‌چرخد. من اعتقاد دارم که طرحهای نوآورانه و مقیاس‌پذیر برای تامین مالی پروژه‌های آب و هوایی یک راه مهم برای برون رفت از مشکل گرمایش زمین و تبعات آن است.

ما نیاز داریم که ضرورت این امر را احساس کنیم. کاهش 1.5 درجه‌ای گرمایش کره زمین تا سال 2100 هنوز در دسترس و توجیه‌پذیر است.آنچه به آن نیاز مبرم داریم، ایجاد یک حس تجاری مثبت برای بخش خصوصی است تا در این امر مشارکت کند.

برای خواندن ادامه خبر به لینک زیر مراجعه کنید:

بازدید 204715 بار آخرین ویرایش در شنبه, 23 ارديبهشت 1396 ساعت 06:28
طراحی و بهینه سازی : نونگار پردازش